• maľba: s. Samuela Kamenská
        • Podmienky prijatia do MŠ sv. Lujzy

• Dieťa sa do materskej školy prijíma na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu, ktorú predloží riaditeľke MŠ spolu s potvrdením o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast.

Do MŠ sa prijímajú deti priebežne alebo pre nasledujúci školský rok. Žiadosť o prijatie dieťaťa môže podáva zákonný zástupca vždy od 1. 9. do 2. 5. len na nasledujúci školský rok. Termín ukončenia prijímania žiadostí na nasledujúci šk. rok je 2. 5.

Podmienky prijímania detí do materskej školy - všeobecné podmienky pre prijatie:

• prednosť pri prijímaní – zo zákona majú deti, ktoré: dovŕšili 5 rokov veku (predškoláci);
          • deti, ktorým bola odložená povinná školská dochádzka v základnej škole a žiadosti podľa interných pravidiel MŠ (súrodenci detí, ktorí navštevujú MŠ sv. Lujzy; súrodenci detí, ktorí navštevujú školu v zriaďovateľskej pôsobnosti cirkevných zriaďovateľov a časové poradie podania žiadosti o prijatie);
          • deti, ktoré ku 15. 9. dovŕšili 3 roky veku.

Dieťa po dovŕšení dvoch rokov veku môže byť prijaté do MŠ, ak sú vytvorené vhodné materiálne, personálne a iné potrebné podmienky.

Riaditeľka MŠ má právo záverečného posúdenia prijatia/neprijatia dieťaťa aj v prípade nesplnenia vyššie uvedených interných pravidiel.

Podmienky prijímania detí sú odsúhlasené zriaďovateľom, prerokované pedagogickou radou na začiatku šk. roka.

maľba: s. Samuela Kamenská

• FORMULÁRE

• ŽIADOSŤ o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie

• Vyhlásenie rodičov detí alebo fyzických osôb, ktorým je dieťa zverené do starostlivosti rozhodnutím súdu
          • súhlasia so zaradením ich dieťaťa do zoznamu detí, na ktoré sa žiada poskytnutie dotácie na podporu výchovy k plneniu školských povinností dieťaťa ohrozeného sociálnym vylúčením a dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa ohrozeného sociálnym vylúčením
          • predložia príslušnému úradu práce, sociálnych vecí a rodiny vyplnený formulár na posúdenie príjmu a potvrdenia o príjmoch všetkých spoločne posudzovaných osôb v rodine za posledných šesť mesiacov predchádzajúcich dňu podania žiadosti žiadateľom, a to do 10. dňa v kalendárnom mesiaci a do 10. augusta, v prípade, ak nie sú poberateľmi dávky a príspevkov
          • súhlasia s poskytnutím ich osobných údajov a osobných údajov dieťaťa na účely dotácie
        • Formular_na_posudenie_prijmu
        • Formular_na_posudenie_prijmu_UA-SK
        • Poplatky

• Výška mesačného príspevku na čiastočnú úhradu výdavkov MŠ sv. Lujzy od 1.1.2023 za:

1. POBYT:
          • Prvé platiace dieťa: 50,- € mesačne celodenný pobyt; 35,- € mesačne poldenný pobyt

• Druhé platiace dieťa: 35,- € mesačne celodenný pobyt; 25,- € mesačne poldenný pobyt

• Dieťa do 3 rokov: 70,- € mesačne

• Rodiny so 4 a viac deťmi: 35,- € mesačne celodenný pobyt; 25,- € mesačne poldenný pobyt

• Predškolák: 7,- € mesačne

2.STRAVU: 66,- € mesačne. (Celodenná strava - 2,10 € + réžia - 0,90 € - spolu na deň = 3,- €)

Jednotlivé príspevky sa uhrádzajú do 15. dňa v mesiaci.

Platiť je možné aj trvalým príkazom, pri zadávaní platby je dôležité uviesť variabilný symbol dieťaťa.

Predškolák nie je prvé platiace dieťa.

Zmena pobytu z celodenného na poldenný alebo naopak je možná len k 1. v mesiaci.

Výška poplatkov môže byť upravená v prípade finančných problémov v rodine, po dohode s riaditeľkou a zriaďovateľom.

Preplatok za stravu sa vypláca raz ročne (august), v prípade veľmi vysokého preplatku počas roka vás kontaktujeme priebežne.

V prípade, ak budeme zisťovať záujem o MŠ v čase školských prázdnin, tak prihlasovanie bude záväzné to znamená, že dieťa uhradí stravu aj keď do MŠ z rôznych dôvodov nepríde.

Mesačný poplatok hradený rodičmi pokrýva aj prevádzkové náklady:

• mesačné pranie periniek a plachiet

• týždenné pranie uterákov

• krúžky Materskej školy

• učebné pomôcky a hračky pre deti

• akcie

• darčeky pre deti